Το Τμήμα Ιατρικής του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, είναι δεσμευμένο στην προστασία του απορρήτου των προσωπικών δεδομένων που συλλέγει από εσάς, δεδομένου ότι χρησιμοποιείτε αυτόν τον δικτυακό τόπο. Με την υποβολή των πληροφοριών, συμφωνείτε με τη χρήση τους, όπως περιγράφονται εδώ. Παρακαλώ δείτε τους όρους χρήσης για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τις on-line πολιτικές μας γενικότερα.

Ποιά προσωπικά στοιχεία συλλέγονται;

Το Τμήμα Ιατρικής του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων συλλέγει προσωπικά στοιχεία, για ορισμένες περιοχές του δικτυακού τόπου της, όταν οι χρήστες καταχωρούν, ζητούν πληροφορίες ή μια απάντηση, γίνονται μέλη, αποστέλλουν πληροφορίες για κάλυψη θέσεων εργασίας και μετέχουν σε περιοχές συζήτησης και υποβολής ερωτημάτων. Τα προσωπικά στοιχεία που συλλέγονται μπορούν να περιλαμβάνουν, χωρίς περιορισμό, την ταυτότητα και τον κωδικό πρόσβασης και τα στοιχεία επαφής (ονόματα, διευθύνσεις και διευθύνσεις ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, τηλέφωνο/αριθμοί fax).

Πώς μπορούν τα προσωπικά στοιχεία μου να χρησιμοποιηθούν;

Το Τμήμα Ιατρικής του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων χρησιμοποιεί τα προσωπικά στοιχεία σας για να εκπληρώσει τα αιτήματά σας για τις πληροφορίες, για να επεξεργαστεί τα αιτήματά σας να συμμετέχετε στα διάφορα γεγονότα και να αναθεωρήσει και να εξετάσει οποιεσδήποτε σχετικές με την εργασία πληροφορίες που μπορείτε να υποβάλετε. Μπορούμε να κρατήσουμε οποιαδήποτε από τις προσωπικές πληροφορίες σας σε αρχείο και να το χρησιμοποιήσουμε για να έρθουμε σε επαφή μαζί σας. Το Τμήμα Ιατρικής του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων μπορεί επίσης να χρησιμοποιήσει τα προσωπικά σας στοιχεία στην ανάλυση της συμπεριφοράς χρηστών του δικτυακού τόπου, προκειμένου να μετρηθεί το ενδιαφέρον για συγκεκριμένα στοιχεία που δημοσιεύονται στον ιστοχώρο μας. Οι διευθύνσεις ηλεκτρονικού ταχυδρομείου που παρέχονται στην εγγραφή, επιτρέπουν στο Τμήμα Ιατρικής του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων να στείλει e-mail σε άτομα, βασισμένο στους τομείς ενδιαφέροντος που δείχνουν κατά τη διάρκεια της διαδικασίας εγγραφής. Εάν δεν επιθυμείτε να λάβετε την ηλεκτρονική ειδοποίηση, απλά μην επιλέξετε τα αντίστοιχα κουτιά επιλογής στη σελίδα εγγραφής.

Ο ιστοχώρος του Τμήματος Ιατρικής του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων χρησιμοποιεί τα cookies για να προσδιορίσει εσάς, τα ενδιαφέροντά σας και για να ακολουθήσει τη χρήση του δικτυακού τόπου. Τα cookies είναι ένα μικρό αρχείο που περιέχει μια συμβολοσειρά χαρακτήρων που αποθηκεύονται στον υπολογιστή σας και τα οποία προσδιορίζουν αποκλειστικά τον περιηγητή σας. Χρησιμοποιούμε cookies για να  βελτιώσουμε την ποιότητα της υπηρεσίας μας αποθηκεύοντας τις προτιμήσεις των χρηστών και παρακολουθώντας τις διάφορες τάσεις που προκύπτουν από τη χρήση των υπηρεσιών μας, όπως π.χ. ο τρόπος αναζήτησης. Οι περισσότεροι περιηγητές έχουν ρυθμιστεί αρχικά, ώστε να αποδέχονται cookies, ωστόσο μπορείτε να ρυθμίσετε τον περιηγητή σας, ώστε να απορρίπτει όλα τα cookies ή να σας ενημερώνει πότε αποστέλλεται ένα cookie. Ωστόσο, ορισμένες δυνατότητες και υπηρεσίες του Τμήματος Ιατρικής του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων ενδέχεται να μην λειτουργήσουν κανονικά εάν τα cookies σας είναι απενεργοποιημένα. Ένας χρήστης που δεν δέχεται τα cookies, μπορεί να μην είναι σε θέση να έχει πρόσβαση σε ορισμένες περιοχές του δικτυακού τόπου. Το Τμήμα Ιατρικής του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων επίσης καταγράφει τις διευθύνσεις IP, ή τη θέση των υπολογιστών στο διαδίκτυο, για να βοηθήσει στον εντοπισμό των προβλημάτων με τον κεντρικό υπολογιστή μας και να διαχειριστεί τον ιστοχώρο.

Τα προσωπικά στοιχεία αποκαλύπτονται σε τρίτους;

Το Τμήμα Ιατρικής του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων δεν θα αποκαλύψει σκόπιμα (και θα λάβει τα εμπορικά λογικά μέτρα για να αποτρέψει την τυχαία κοινοποίηση) τα προσωπικά στοιχεία σας σε τρίτους (δηλ., πρόσωπα ή οντότητες που δεν σχετίζονται με το Τμήμα Ιατρικής του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, είτε για λόγους μάρκετινγκ είτε για οποιουσδήποτε άλλους λόγους, εκτός των ακόλουθων εξαιρέσεων: