Τμήμα Ιατρικής Πανεπιστημίου Ιωαννίνων - Τμήμα Ιατρικής Πανεπιστημίου Ιωαννίνων
Κινητικότητα φοιτητών
Στο πλαίσιο του Προγράμματος ERASMUS+ δίνεται η δυνατότητα σε όλες τις κατηγορίες του διδακτικού προσωπικού του Τμήματος να διδάξει σε Ιδρύματα Ανώτατης Εκπαίδευσης στο εξωτερικό με το οποίο υπάρχει διμερής συμφωνία (bilateral agreement).

Επίσης, δίνεται η δυνατότητα σε όλες τις κατηγορίες του προσωπικού του Τμήματος να επιμορφωθεί σε Ιδρύματα Ανώτατης Εκπαίδευσης στο εξωτερικό χωρίς να υπάρχει η προϋπόθεση διμερούς συμφωνίας (bilateral agreement).

Οι σχετικές προκηρύξεις δημοσιεύονται ετησίως και κοινοποιούνται σε όλα τα μέλη του Τμήματος. Οι διαθέσιμες διμερείς συμφωνίες είναι διαθέσιμες στον σύνδεσμο: https://piro.uoi.gr/erasmus/20/dimereis-symfonies-erasmusΓια περισσότερες πληροφορίες, οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να ανατρέξουν στην ιστοσελίδα της Διεύθυνσης Διεθνών & Δημοσίων Σχέσεων:
Ευχαριστούμε εκ των προτέρων,

Εκ της Επιτροπής Erasmus+