Ιατρικής Χημείας
Π.Μ.Σ.
Ιατρικής Χημείας
Διατμηματικό Μεταπτυχιακό Πρόγραμμα του Τμήματος Χημείας της Σχολής Θετικών Επιστημών σε συνεργασία με το Τμήμα Ιατρικής και το Τμήμα Βιολογικών Εφαρμογών και Τεχνολογιών της Σχολής Επιστημών Υγείας του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων.
Το Διατμηματικό Μεταπτυχιακό Πρόγραμμα Σπουδών (Δ.Π.Μ.Σ.) «Ιατρική Χημεία» βασίζεται στη στενή συνεργασία των βασικών με τις κλινικές επιστήμες, γεφυρώνει το χάσμα ανάμεσα στη βασική γνώση και την κλινική πράξη και αποσκοπεί στην ανάπτυξη της έρευνας και την προαγωγή της γνώσης σε επιστημονικά πεδία της Χημείας και της Βιολογίας που σχετίζονται με την Ιατρική επιστήμη.
Υπεύθυνος Π.Μ.Σ.
Βεζυράκη Πατρώνα, Διευθύντρια
Καθηγήτρια Φυσιολογίας
Τηλ. 0030 26510 0 7575
Fax 0030 26510 0 7850
e-mail pvezirak@uoi.gr