Βρίσκεστε εδώ: » Αρχική » Ανακοινώσεις
  Σύνδεσμοι
  Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα

09/01/2016

Η Αιματολογική Κλινική και η Β' Παθολογική Κλινική του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων συνδιοργανώνουν Επιστημονική Ημερίδα με θέμα “ΑΝΤΙΚΑΤΟΠΤΡΙΣΜΟΙ: ΜΙΚΡΕΣ ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ - ΜΕΓΑΛΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ” που θα διεξαχθεί το Σάββατο 10 Ιανουαρίου 2016 στο Ξενοδοχείο Du Lac στα Ιωάννινα.

09/01/2015

Η Αιματολογική Κλινική και η Β' Παθολογική Κλινική του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων διοργανώνουν Επιστημονική Ημερίδα με θέμα "ΕΞΩΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑΚΕΣ & ΕΝΔΟΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑΚΕΣ ΛΟΙΜΩΞΕΙΣ - ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ" που θα διεξαχθεί το Σάββατο 10 Ιανουαρίου 2015 στο Ξενοδοχείο Du Lac στα Ιωάννινα.

29/09/2014

"H Αιματολογική Κλινική του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων σε συνεργασία με το Αιματολογικό Τμήμα της Παθολογικής Κλινικής του Πανεπιστημίου Πατρών διοργανώνουν από 24 έως 26 Οκτωβρίου 2014 στα Ιωάννινα το 3ο Σεμινάριο Αιματολογίας με τίτλο «Από το κλινικοεργαστηριακό εύρημα στην αιματολογική διάγνωση και θεραπεία». Η επιστημονική-εκπαιδευτική αυτή εκδήλωση τελεί υπό την αιγίδα των Πανεπιστημίων Ιωαννίνων και Πατρών"

28/12/2012

Η Αιματολογική Κλινική και η Β' Παθολογική Κλινικλη της Ιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων σε συνεργασία με την Εταιρεία Παθολογίας Βορειοδυτικής Ελλάδος διοργανώνουν Επιστημονική Ημερίδα με θέμα "Ισορροπίες: βασική γνώση & εξελίξεις στην Αιματολογία" που θα διεξαχθεί το Σάββατο 12 Ιανουαρίου 2013 στο Ξενοδοχείο Du Lac στα Ιωάννινα.

Η συμμετοχή στις εργασίες της Ημερίδας και η παρακολούθηση είναι δωρεάν.

Θα χορηγηθούν μόρια Συνεχιζόμενης Ιατρικής Εκπαίδευσης σύμφωνα με τα κριτήρια της EACCME-UEMS.

11/07/2012

Η Αιματολογική Κλινική Πανεπιστημίου Ιωαννίνων και το Αιματολογικό Τμήμα Παθολογικής Κλινικής Πανεπιστημίου Πατρών συνδιοργανώνουν από 21 έως 23 Σεπτεμβρίου 2012 ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΑΣ με θέμα "Από το κλινικό και εργαστηριακό εύρημα στην αιματολογική διάγνωση". Τόπος διεξαγωγής του σεμιναρίου: Λευκάδα, Ξενοδοχείο 'IONIAN BLUE'. Το Σεμινάριο απευθύνεται σε ιατρούς Αιματολόγους, Παθολόγους και Γενικής Ιατρικής.

Θα χορηγηθούν 9 Μόρια Συνεχιζόμενης Ιατρικής Εκπαίδευσης (C.M.E.Credits)

Σχετικός σύνδεσμος

14/05/2012

Στις 15/05/12 ημέρα Τρίτη και ώρα 19:00 η Αιματολόγος Elebute Dupe, από το King's College Hospital, UK θα αναπτύξει το θέμα "PNH and treatment options: the Consequences of Chronic Hemolysis".
Η εκπαιδευτική εκδήλωση θα γίνει στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων της Ιατρικής στο κτίριο που στεγάζεται και η Βιοτράπεζα Καρκίνου του Πανεπιστημίου.

19/04/2012

Κλινικό φροντιστήριο "Οξεία Λευχαιμία" - Αιματολογική - Λεμφωμάτων Κλινική και Μονάδα ΑΜΜΟ Γ.Ν.Α. "Ο Ευαγγελισμός"
Αθήνα, 15 Μαΐου 2012, 22 Μαΐου 2012, 29 Μαΐου 2012

Σχετικός σύνδεσμος

Χάρτης Πανεπιστημιούπολης

Ιατρική Σχολή
Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων
Πανεπιστημιούπολη
Τ.Θ. 1186, T.K. 45110 ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Σχεδίαση & Ανάπτυξη Ιστοσελίδας
Κέντρο Διαχείρισης Δικτύων - Π.Ι.